Комунальний заклад освіти "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 220" Дніпровської міської ради

Навчальний процес

Концептуальні засади програми
“Дитина в дошкільні роки”

Мало знати, треба ще й прикладати.
Мало
хотіти, треба ще й робити
Й. Гете

Ключові категорії програми

Програма “Дитина в дошкільні роки” – програма нового типу.

Програма зорієнтована на цінності та інтереси дитини, врахування вікових можливостей, на збереження дитячої субкультури, на збагачення, ампліфікацію дитячого розвитку, взаємозв’язок усіх сторін життя малюка.

Програма “Дитина в дошкільні роки”:

забезпечує:

• охорону та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дитини;

• фізичний розвиток дітей;

• оптимальне навантаження на дитину з метою захисту від втоми;

• емоційне благополуччя кожної дитини;

• створення умов для розвитку особистості дитини, її здібностей;

• залучення дітей до загальнолюдських та етносоціокультурних цінностей;

• взаємодію з родиною щодо забезпечення повноцінного розвитку дітей;

передбачає організацію дитячої діяльності в трьох формах:

• заняття як спеціально організована форма навчання;

• нерегламентовані види діяльності;

• вільний час, передбачений для дитини впродовж дня.

У програмі закладено оптимальне співвідношення індивідуальної та спільної діяльності дітей.

Мета програми – забезпечити повноцінний фізичний, соціальний, пізнавальний та духовний розвиток зростаючої особистості; полегшити входження дитини в широкий світ і розвинути її внутрішні сили.

Основне завдання програми “ Дитина в дошкільні роки“ – озброєння дитини наукою життя; формування базисних характеристик.

Науково-теоретичним ґрунтом програми є досягнення вітчизняної та світової психолого-педагогічної науки, а також сучасні дослідження розвитку дитини, які визнають своєрідність, унікальність, особливість дошкільного дитинства у становленні особистості, врахування синтезивності даного періоду щодо первинного схематичного світогляду, супідрядності мотивів, довільної поведінки, внутрішніх етичних інстанцій, самосвідомості.